A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Спаська гімназія
Кролевецької міської ради

Положення УС

Дата: 15.05.2023 06:03
Кількість переглядів: 60

 

                                                                                                                                  

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

у Спаському ліцеї Кролевецької міської ради Сумської області

 

 

1. Загальні положення.

 

1.1. Організація учнівського самоврядування в Спаському ліцеї Кролевецької  міської ради Сумської області, як процес організації учнями життєдіяльності свого колективу, керується Конституцією України, Законом України "Про загальну середню освіту".

1.2. Організація учнівського самоврядування базується на демократичних засадах у поєднанні з національними та загальнолюдськими принципами і спрямована на:

- формування і розвиток соціально - активної особистості, виховання патріота суверенної України з глибоко усвідомленою громадською позицією, почуттям національної самосвідомості;

- забезпечення і захист прав інтересів учнів, підвищення у них інтересу до знань;

- розвиток здібностей обдарованих учнів відповідно до їх нахилів;

- пропаганду здорового способу життя;

- запобігання негативним проявам в учнівському середовищі;

- організацію дозвільно-розважальної діяльності;

1.3. У своїй діяльності орган учнівського самоврядування керується чинним законодавством України, Статутом навчального закладу та цим Положенням.

1.4. Учасниками організації учнівського самоврядування можуть бути всі учні навчального закладу.

 

2. Структура і організація роботи організації учнівського самоврядування

 

2.1. Початковий ступінь учнівського самоврядування Спаського ліцею Кролевецької  міської ради Сумської області здійснюється на рівні класу, вищий - на рівні навчального закладу.

2.2. Вищим органом організації  учнівського самоврядування є загальношкільна учнівська   конференція, куди обираються представники від кожного класу, де затверджується Положення про учнівське самоврядування навчального закладу, обирається парламент, визначається його структура і термін повноважень, заслуховується звіт. Загальні  конференція проводиться не рідше одного разу на рік.

2.3. Парламент  ліцею обирається терміном на один рік шляхом голосування на загальній конференції учнів.

2.4. Кількісний склад учнівського комітету визначається пропорційно від кожного класу в залежності від кількості класів.

2.5. Комісія із представників парламенту та учительського колективу ліцею обирає президента, прем’єр – міністра та  секретаря. На засіданні парламенту створює міністерства: «Інформації та преси», «Культури», «Освіти та науки», «Внутрішніх справ», «Спорту». У класах працюють малі ініціативні групи.

2.6. Кількість  міністерств, їх назви, коло обов’язків та завдання визначає орган учнівського самоврядування за погодженням з адміністрацією навчального закладу. Кожне міністерство   на першому організаційному засіданні обирає міністра та його заступника, планує свою роботу. Засідання учнівського самоврядування проводяться 2 рази на місяць.

2.7. Перелік питань, що належить до компетенції парламенту  школи та план роботи узгоджується з адміністрацією закладу.

2.8. Президент школи координує роботу міністерств та мігів, проводить засідання парламенту, здійснює контроль за виконавчою дисципліною, є членом педагогічної ради навчального закладу та бере участь в її роботі, де обговорюються питання учнівського самоврядування, проблемні питання життя учнівського колективу та окремих учнів. Звертатися з відповідними пропозиціями до адміністрації навчального закладу, ради школи.

2.9.Прем’єр - міністр  школи організовує діяльність міністерств, ведення документації (план роботи, плани проведення заходів тощо), контролює виконання рішень та інформує про це членів учнівського самоврядування, у разі відсутності президента виконує його обов’язки.

2.10. Секретар учнівського самоврядування  школи веде протокол засідань.

2.11. Члени парламенту зобов'язані бездоганно виконувати вимоги до учасника навчально-виховного процесу, які передбачені Статутом ліцею,бути учасниками у всіх добродійних справах, захищати честь свого закладу та інтереси його учнів.

2.12. Позбавлення членства в органах учнівського самоврядування допускається у випадках, якщо член учнівського комітету:

- порушує правила внутрішнього розпорядку;

- не систематично виконує свої обов’язки;

- вибуває з навчального закладу.

2.13. У разі кількісної зміни в органах учнівського самоврядування учні повинні протягом десяти днів обрати іншого члена з того ж первинного осередку.

 

3. Педагогічний колектив і учнівське самоврядування

 

Педагогічний колектив, керівництво навчального закладу сприяють організації і вдосконаленню учнівського самоврядування, надають необхідну інформацію про організацію навчально-виховного процесу, співпрацюють у вирішенні всіх питань життя колективу, надають учнівському активу всебічну допомогу.

3.1. Засідання учнівського самоврядування  ліцею проводяться  двічі на місяць і вважається правомірним, якщо на засіданні присутні дві третини його членів.

3.2. На засідання учнівського самоврядування ліцею можуть запрошуватись учні, вчителі, представники адміністрації навчального закладу, батьки.

3.3. Гласність учнівського самоврядування забезпечується шляхом оперативного доведення інформації про прийняті рішення через керівників первинних осередків та висвітленням цих питань через повідомлення на спеціальному стенді оголошень.

 

4. Первинні осередки в учнівському самоврядуванні

 

4.1. Головною структурною одиницею учнівського самоврядування є первинний колектив: клас. Самоврядування у первинних осередках має аналогічну структуру відповідно до структури учнівського комітету ліцею 

4.2. Вищим органом учнівського самоврядування первинного осередку є збори класу, на яких шляхом голосування обирається староста, його заступник та відповідальні за окремі сфери діяльності.

4.3. Збори первинного осередку проводяться не менше одного разу на місяць. Після завершення річних видів роботи підводяться підсумки і планується робота на наступний рік.

 

5. Права і обов’язки членів органів учнівського самоврядування

5.1. Члени органів учнівського самоврядування мають права та обов’язки (постійні або тимчасові), якими  наділені учні ліцею  згідно зі  Статутом ліцею.

5.2. Члени учнівського самоврядування мають право:

- обирати і бути обраним до будь-якого органу учнівського самоврядування;

- звертатися до будь якого органу самоврядування і отримувати відповідь по суті питань.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено