A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Спаська гімназія
Кролевецької міської ради

«Швидке повідомлення про булінг»

Дата: 10.01.2025 15:02
Кількість переглядів: 10

Діти, які переживають збройний конфлікт, часто зазнають високого рівня стресу, тривоги та страху. Ці фактори нерідко провокують агресивну поведінку, яка стає своєрідним способом вираження накопичених емоцій. Такі прояви можуть призводити до конфліктів у взаєминах з однолітками, що, у свою чергу, сприяє поширенню булінгу.

Слід зауважити, що булінг – це не просто сварка чи конфлікт, а повторювані дії, які завдають болю, принижують гідність іншої людини та залишають негативний слід на все життя.
З огляду на це, у жовтні 2024 року Міністерство освіти і науки України  запустило новий інструмент на сайті АІКОМ, який дозволяє учнівству й батькам швидко повідомити про випадки булінгу (https://aikom.iea.gov.ua/bullying/help). 
Наголошуємо, що QR-код застосунку, анімаційне відео «Як повідомити про булінг?» https://www.youtube.com/watch?v=kOFBBZWosNA мають бути розміщені на сайті закладу, в учнівських та батьківських групах, створених у соціальних мережах.
З метою інформування педагогічної спільноти щодо повідомлення про факт булінгу в грудні 2024 року Міністерством освіти і науки України спільно з Національною поліцією України проведено конференцію «Швидке повідомлення про булінг» (https://www.youtube.com/live/n5cebWbM31A), де було представлено алгоритм реагування адміністрації закладу освіти на заяву, надану в АІКОМ. 
Надаємо покроковий перелік дій керівника закладу освіти з метою своєчасного реагування на булінг за допомогою системи АІКОМ: 
1. Обрати на платформі АІКОМ розділ «Заяви про булінг». 
2. Переглянути, чи є там нові заяви.
Якщо є відкрита заява: ознайомитися з текстом та відповідно до Порядку реагування на випадки булінгу скликати комісію. Інформація, зазначена дитиною або її батьками/іншими законними представниками, використовується суто в інтересах дитини. Комісія ухвалює рішення, яких заходів ужити, щоб допомогти учнівству, а також, якщо потрібно, залучає практичного психолога та поліцію. 
Якщо є анонімна заява: ознайомитися з текстом та діяти відповідно до наявної інформації. Якщо зазначено клас, у якому трапився булінг, можна провести заняття/тренінг із практичним психологом для цього класу та додатково обговорити з вчителями заходи щодо поліпшення атмосфери в класі. Якщо клас не зазначено, антибулінгові заходи проводяться для всієї школи. Світова практика протидії булінгу показує, що саме заходи всередині школи дають найкращі результати в протидії цькуванню.
3. Заповнити розділ «Коментарі» в заяві, щоб повідомити поліцію про заплановані та реалізовані кроки щодо вирішення конкретної ситуації. 
Через 24 години після створення заяви дитиною чи батьками/іншими представниками вона автоматично відправляється в обласне управління ювенальної поліції, яке залежно від важкості ситуації відреагує згідно з чинним законодавством.
У разі анулювання дитиною заяви керівнику закладу освіти рекомендовано в будь-якому разі повернутися до заяви та залишити коментар: які заходи було вжито, чи припинилися ситуації булінгу. Коментарі можна залишати в довільній формі, головне, щоб працівники поліції могли побачити, що адміністрація закладу відреагувала на звернення дитини.
    Звертаємо увагу: якщо заяву подано в інших формах, її не потрібно дублювати в АІКОМ. 
Новий інструмент покликаний спростити взаємодію між закладами освіти та поліцією щодо розвʼязання проблеми булінгу, а також дати можливість дітям швидко повідомляти, а освітянам швидко реагувати на випадки булінгу.

Фото без опису

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено