Український центр оцінювання якості освіти затвердив зміст тесту, орієнтовний розподіл завдань і схему нарахування балів сертифікації педагогічних працівників 2022 року
Український центр оцінювання якості освіти затвердив зміст тесту, орієнтовний розподіл завдань і схему нарахування балів сертифікації педагогічних працівників 2022 року.
Зміст тесту визначає Програма незалежного тестування. Тест міститиме 100 завдань з вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин.
Орієнтовний розподіл завдань відповідно до розділів/підрозділів Програми тестування:
- управління освітнім процесом – 10%;
- навчання учнів предметів (інтегрованих курсів) – 76%, зокрема:
- комунікація державною мовою з дотриманням норм української літературної мови – 9%;
- система теоретичних знань з освітніх галузей, визначених Державним стандартом початкової освіти – 29%;
- методики навчання освітніх галузей, визначених Держстандартом початкової освіти – 32%;
- інформатична освіта та цифрове освітнє середовище – 6%;
- партнерська взаємодія з учасниками освітнього процесу – 2%;
- організація освітнього середовища – 12%.
Завдання матиме чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний, і оцінюватиметься у 0 або 1 бал. 1 бал – якщо вказано правильну відповідь, 0 балів – якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Результати незалежного тестування визначатимуться на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання тестових завдань. Максимальна кількість балів, яку можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту незалежного тестування, – 100.
Докладніше про орієнтовний розподіл завдань можна дізнатись за цим посиланням, про схему нарахування балів – за цим.
Нагадаємо, цьогоріч змінено терміни реєстрації для проходження сертифікації педагогічних працівників. Реєстрація триватиме впродовж 1-15 серпня 2022 року включно й проводитиметься у два етапи:
- основний етап (1-8 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
- додатковий етап (9-15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів).
Реєстрацію буде припинено достроково, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
Звертаємо увагу, що у разі виникнення питань, пов’язаних з організацією діяльності закладу освіти, Ви можете звернутися за телефоном «гарячої лінії» управління Служби +38 (050) 6227931 або до координатора закладів освіти Вашої громади.
Наголошуємо, що відповіді на запитання, які часто надходять на адресу управління Служби, Ви можете отримати на вебсайті Державної служби якості освіти України, на фейсбук-сторінці та ютуб-каналі управління Служби. На цих ресурсах розміщені матеріали, що допоможуть Вам в організації роботи закладу освіти в умовах воєнного стану.
Дякуємо за співпрацю у розбудові якісної освіти Сумщини! Разом до Перемоги!