28.04 2021
Тема уроку: Міграційні процеси. Види та форми сучасної міграції. Міграційні процеси. Види та форми сучасної міграції. У зв’язку з розширенням ЄС у 2004 р. було запроваджено європейську політику сусідства. Її метою стало створити навколо ЄС «кільце друзів» — зону стабільності, миру й добробуту шляхом налагодження тісних довготривалих відносин із сусідніми країнами. Вона спрямована на те, щоб запобігти створенню нових ліній розподілу в Європі, сприяти зростанню стабільності й процвітання в самому Союзі та за його новими зовнішніми кордонами.
Міграція населення - переміщення людей (мігрантів) через кордони тих чи інших адміністративно-територіальних одиниць зі зміною місця проживання назавжди або на більш-менш тривалий час.
Міграції класифікують за:
причинами (економічні, політичні, релігійні, національні, екологічні тощо),
термінами (сезонні, тимчасові, постійні, або безповоротні),
масовістю (одиничні і масові),
дальністю (міжконтинентальні і внутрішньоконтинентальні);
напрямами (зовнішні і внутрішні),
мотивами (примусові та добровільні),
способами організації (організовані та неорганізовані),
правовим статусом (легальні і нелегальні).
Причини зовнішніх міграцій
Якщо поділити причини еміграції за ступенем важливості, то на першому місці буде економічна, пов’язана з пошуком роботи, поліпшенням умов життя. Це зумовлює так звану трудову міграцію. Економічні причини обумовили і таке відносно нове міграційне явище, як «відтік інтелекту».
Прочитати § 48
Поміркуйте, які проблеми виникають унаслідок масової міграції. Які наслідки можуть бути прогнозовані внаслідок міграційної кризи